Birka Reklam'a Hoşgeldiniz

Araç Giydirme Prosedürü

Araç Giydirme İşleminin Üretimi

Araç Giydirme işlemin yapılacağı Aracın ölçüleri alındıktan sonra sıra üretime gelir. Araç Giydirme işinde uzman Grafikerler firmanın talep etmiş olduğu reklam uygulamasını yaparlar. Araç Giydirme işleminin bu safhası çok önemlidir. Bu noktada yapılacak bir hatanın dönüşü yoktur. Yanlış baskı ( üretim ) montaj esnasında aracın üstünde kendini belli edecektir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken diğer bir hususta Araç Giydirme işlemi yapılacak aracın; kapı kollarına, kapı aralarına, çıtalara, farlara, fitillere, anahtar deliğine, cam kenarlarına ve arka silecek diplerine herhangi bir yazının, logonun ve resmin gelmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Araç Giydirme için gerekli ölçülendirme yapıldıktan sonra Digital Baskı makinesine iş gönderilir.

Araç Giydirmede Kullanılmaması Gereken Folyo

Araç Giydirme de kullanmanız gereken PVC Folyonun kesinlikle Cast olması gerekmektedir. Cast Folyo kullanmazsanız eğer çok kısa bir zaman sonra ( bir iki gün içinde) folyo öncelikle aracın kanallarından, sonrada düz yüzeylerinden kalkma yapacaktır. Bu, paranızı ve Firmanızın karizmasını çöpe atmanız demektir. Cast folyo uygulandıktan sonra malzemenin emisyonunu tamamlaması için 6 saat beklenmesi gerekmektedir. Böylelikle Aracınız gerçek bir Araç Giydirme işlemine tabii olacaktır.

Araç Giydirmede Kullanılmaması Gereken Laminasyon

Araç Giydirme işleminizde kullandığınız Cast Folyonun üzerine koruyucu anlamına gelen Laminasyon çekilmelidir. Laminasyon dediğimiz malzeme Şeffaf bir malzemedir. Araç Giydirme işleminin çok daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Sert Çizilmelerden korur. Araç Giydirme işlemini değiştirmek istediğinizde ( başka bir ürün, başka bir resim, unvan değişikliği v.s ) baskının kolay sökülmesine yardımcı olur.

Araç Giydirme İşleminde Hangi Makineler Kullanılmalıdır?

Araç Giydirme işleminin önemli konularından bir tanesi de baskıda kullanılacak Makine. Müşterilerin bu noktada, dikkat etmesi gereken nokta Digital Baskı makinesinin baskı kalitesidir. Araç Giydirme işlemini yapacak olan firmaya sormaları gereken anahtar soru “ Araç Giydirme için kullandığınız makine kaç dpi’ dır.” Türkiye piyasasında 2007 yılı Haziran ayı itibariyle genelde 400dpi lık makineler kullanılmaktadır. Birka Reklam ise müşterisine en iyi Reklam Hizmetini sunabilmek için 1440dpi lık makine kullanmaktadır.

Araç Giydirme İşleminde Kullanılan Mürekkepler?

Araç Giydirme işleminde kullanacağınız mürekkebin Solvent Bazlı mürekkep olması gerekmektedir. Solvent bazlı mürekkep UV ışınlarına karşı korumalı olduğundan, mürekkeplerde solma olmayacaktır. Araç üzerinde kullandığınız reklamlarınızda uzun ömürlü olacaktır.