Birka Reklam'a Hoşgeldiniz

Diğer Bilgiler

Araç Giydirme Folyosu Nasıl Olmalıdır?

Araç Giydirme Folyosu daha önceki konularda da anlatıldığı üzere %100 Cast Folyo olmalıdır. Araç Giydirme Folyosunun özelliği oluklu veya düzensiz yüzeylerde ve çıkıntılı cıvatalar gibi yükseltili alanlarda kullanılıyor olmasıdır. Araç Giydirme Folyosu bu yüzeylerde yırtılma yapmadan esneyebilmelidir.

Araç Giydirme Laminasyonu Nasıl Olmalıdır?

Araç Giydirme Laminasyonuda Araç Giydirme Folyosuyla aynı özellikleri taşımalıdır. Yani Cast Laminasyon olmalıdır. Araç Giydirme Folyosunun üzerine çekilen Cast Laminasyon, Cast Folyo ile aynı kimyasalları taşımalı ve hangi marka Araç Giydirme Folyosunu kullanıyorsanız aynı markanın Cast Laminasyonunu kullanmanız tercih sebebi olmalıdır.

Araç Giydirme Laminasyonu veya Lak kullanılmalı mıdır?

Araç Giydirmede kullanacağınız Laminasyon size maliyet olarak ek bir masraf getirecektir. Ancak Aracın üzerindeki baskının sert cisimlere maruz kaldığında çizilmemesini sağlayacaktır. Mürekkebin solmasını yavaşlatacaktır.Eğer Araç Giydirmede kullandığınız resmi kısa bir süre sonra değiştirme ihtiyacı hissedecekseniz ( ürün değişimi, logo değişimi, resim değişimi v.s ) laminasyon maliyetine katlanmayabilirsiniz. Ancak bir seneden fazla 3 – 5 sene biz bu aracı kullanırız derseniz, kesinlikle Cast Laminasyon kullanmalısınız. Cast Laminasyon aracın üzerindeki baskıyı sökmek istediğinizde size kolaylık sağlayacaktır.

Araç Giydirmede Kullanılacak Silikon

Araç Giydirme işleminiz bittikten sonra Folyonun birleşme yerleri veya kenar kısımları olacaktır, bu yerlerde Clear Silikon kullanmalısınız. Bu silikon Folyonun kenarlarından kalkmamasına yardımcı olacaktır.

Araç Giydirmenin Püf Noktaları

Araç Giydirmeye başladığınızda montajına aracın, yan arka kısımlarından önlere doğru folyoyu yapıştırmaya başlamalısınız. Böylelikle ikinci olarak yapıştıracağınız Folyo ilk yapıştırdığınızın üzerine bineceğinden ( 1cm. bindirme payı yeterlidir) rüzgar üstünden geçip gidecektir. Aksi halde önden başlarsanız rüzgar ek yerini zamanla zorlayacaktır. Araç Giydirmenin garanti kapsamında olması için, olması gereken şartlardan bir tanesidir. Araç Giydirme montajını yapmadan önce sökülmesi gereken kolay parçaları sökünüz (Plaka, Yan flaşörler, Yan çıtalar, v.s. ) montajınız böylelikle daha kolay ve baskıda daha uzun ömürlü olacaktır. Araç Giydirme malzemesini yapıştırırken malzemeyi çok esnetmeyin her zaman baskıda fazla pay bırakın, Montajınız bittikten sonra cast silikon sürmeyi unutmayın.